03.05.2015

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

 

1. Dziś – piąta niedziela Wielkanocy i rocznica Konstytucji 3 Maja. W naszych modlitwach Pani Strzeleckiej polecamy naszych Rodaków z okazji przypadającego dziś Dnia Polonii i Polaków za Granicą.

    W naszej Parafii dziś Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej o godz. 10.00. Serdecznie dziękuję wszystkim Rodzicom za złożony z tej okazji Dar Ołtarza oraz za zaangażowanie w przygotowanie całej uroczystości. Wam, Kochanę Dzieci życzymy, aby Wasze serca zawsze były tak piękne i tak pełne miłości do Pana Jezusa jak dzisiaj, Szczęść Boże. 

 

2. Nabożeństwo majowe dziś po Mszy Świętej o godz.15.00, natomiast jutro i w pozostałe dni białego tygodnia o godz. 18.00, następnie Msza Święta wieczorna. Przypominam, że codziennie godzinę przed Mszą Świętą wieczorną adoracja Najświętszego Sakramentu. 

 

3. W środę – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Msza Święta wieczorna po – nabożeństwie majowym połączonym z nowenną do Matki Bożej Strzeleckiej.

 

4. W piątek będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, i św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Msza Święta w tym dniu w naszym kościele będzie celebrowana po nabożeństwie majowym o godz.18.00. Ze względu na uroczystość w najbliższy piątek nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania mięsa.